Як вибрати ріелтора?

Як знайти кращого фахівця з нерухомості?

Помилка в цій справі може призвести до втрати часу або грошей, або самої нерухомості. У даній статті ми розповімо Вам who-is-who, і до кого слід звертатися.

Ріелтерські компанії
Плюси - юридична особа: ефективність, досвід, зв'язки.
Мінуси - штат співробітників, розмір комісії.
Крім того часто більшість співробітників ріелтерської контори мають дуже маленький досвід, пов'язано з тим, що кадрова політика даних організацій не передбачає довгої співпраці.

Приватний маклер
Цей "субчик" працює на себе, не підписаний на контору. Деякі мають ФОП. Найчастіше усні домовленості. Більшість маклерів-приватників є колишніми співробітниками компаній, які пропрацювавши деякий час і «набивши руку» на скоєнні різноманітних угод з нерухомістю вирішили перейти на аутсорс.

До переваг співпраці з маклерами-приватниками слід віднести:
• Більш низька щодо ріелтерських контор вартість послуг;
• Велика увага, що приділяється кожному конкретному клієнтові. Кожен приватник намагається максимально догодити клієнту, іноді магічно озвучуючи очікуване за реальність.
Однак тут є і певні недоліки:
• Низький професійний рівень. Це робить наслідки співпраці з приватним маклером непередбачуваними;
• Вкрай обмежені фінансові можливості. Приватник не в змозі організувати якісну рекламну кампанію реалізованого об'єкта (olx, ria);
• Оскільки приватний маклер працює один (або з партнером), він при виникненні тих чи інших життєвих обставин може відволікатися від роботи.

«Халтурящій» агент ріелтерської компанії
Як правило, представляються як приватні фахівці, оскільки якщо в компанії дізнаються про їх «бізнес» і використанні інформації компанії, то вони будуть відразу ж покарані. Слід пам'ятати про те, що до обов'язків ріелтора відноситься тільки збір інформації, залучення і утримання клієнтів. Вся інша робота виконується начальниками відділів та юристами.
Єдиний плюс співпраці з таким фахівцем полягає у великій знижці на комісійні, а в новому ринку і без них покладаючи комісію на продавця.

Дилетанти
Це посередники, у яких немає ні досвіду, ні знань, але є відмінні можливості для пошуку клієнтів. Такими фахівцями, як правило, є працівники будівельних кооперативів, ЖЕКів тощо. Положення цих людей викликає довіру до них. Вони люблять хизуватися перед клієнтами своїми зв'язками, «величезним досвідом» і спокушати «вигідними пропозиціями». У реальності ці люди хочуть просто швидко «зрубати бабло», а наслідки їх мало цікавлять. Тому не рідко при співпраці з ними мав місце обман, так що будьте вкрай обережні.

Висновки
Перед тим, як шукати собі компаньйона в пошуку актуальної нерухомості для інвестування, як слід зважте всі «проти» і «за» співпрацю з тим чи іншим фахівцем.

Ідеального варіанту, який підійшов би всім не існує!

При виборі ріелтора орієнтуйтеся в першу чергу на кількість а головне - якість здійснених ним угод і задоволених клієнтів .

Також слід звертати увагу на репутацію і то, як довго та чи інша ріелтерська компанія працює на ринку (чим довше, тим надійніше).

Звертайте увагу на пункт - після продажного обслуговування об'єкта !
Поширюйте про нас інформацію у соцмережах!
Та отримуйте знижки!