Передпродажна підготовка квартири: чи виправдовують себе витрати на ремонт?

При прийнятті рішення про продажу квартири найголовнішим питанням є правильна оцінка кінцевої економічної доцільності і сукупність всіх факторів що впливають на результат. Іншими словами, при оцінці попередньо можливих матеріальних витратах на ремонт разом з часом, необхідним на нього, дуже важливо зрозуміти і прорахувати грань між вигодою - невигодою і вибрати вірну стратегію.

У зв'язку з тим, що операції з нерухомістю завжди пов'язані з людською психологією, одних математичних розрахунків, як правило, недостатньо.

Здавалося би, квартира в поганому стані і ціною, що відповідає її стану, повинна стати економічно привабливою для покупця об'єктом, адже ремонт «для себе» буде робити будь-хто і не варто оплачувати зайві витрати. Однак! На практиці це далеко не так. За статистикою, що склалася на ринку нерухомості, «вбиті» квартири ніколи не продаються з першого перегляду і досить тривалий час чекають «свого» покупця, інколи роками, знижуючись у ціні до гранично мінімальної вартості.

Наступний варіант - квартира з хорошим дорогим ремонтом - теж має свої складності. Як правило, господарі при продажі такої нерухомості намагаються включити в її вартість всі зроблені витрати, нехай реальні, але зроблені свого часу для себе. Ні італійські шпалери, ні дубовий паркет, ні мармурова мозаїка з дорогим оздобленням не можуть принципово впливати на вартість квартири щодо інших таких же квартир, представлених на ринку нерухомості. Тому абсолютно точно можна констатувати, що дорогий ремонт не окупає себе при продажу квартири практично ніколи, доведено на практиці не один раз!

І все-таки ремонт перед продажою у квартирі робити потрібно обов'язково!
Це чисто психологічний момент, встановлений статистикою ріелторських компаній.

А ось квартири з недорогим косметичним ремонтом, що приховує елементарні шорсткості стін, недоліки підлоги, нерівності стелі, з новими вікнами та свіжою не дорогою плиткою у ванній і простою раковиною на кухні, справляють гарне враження на потенційних покупців нерухомості і підштовхують їх до прийняття рішення про покупку саме такої квартири.

Повертаючись про головне, в якому б стані ваш об'єкт нерухомості не перебував основною метою буде вибрати правильну стратегію, або ж звернутися до компетентних агентів по нерухомості, які виходячи з досвіду і будучи в темі візьмуть це питання під своє управління.
Поширюйте про нас інформацію у соцмережах!
Та отримуйте знижки!