Основні ризики при здачі квартири в оренду

Вважається, що якщо громадянин отримує дохід з оренди апартаментів, значить більше працювати не потрібно. Але, в більшості випадків, орендодавець має одну квартиру, яку і здає. Цей бізнес найбільш доступний громадянам і здатний забезпечити прибуток на початковому етапі формування капіталу, так як квартира є у багатьох. Але, при здачі квартири в оренду існують певні ризики. Особливо, якщо це - єдина квартира у власності.

У чому полягають основні ризики при здачі квартири в оренду? 

Найбільш очевидна проблема, це несплата коштів. Якщо орендодавець не запросив завдаток, тоді ні що не заважає орендарю прожити місяць на орендованій площі, а потім за день до оплати просто виїхати. Випадок цей досить частий і вирішує його оплата за перший та завдаток за останній місяці наперед.
Тоді орендарю не вигідно з'їжджати. Завдаток орендодавець повинен повернути, коли термін знімання житла закінчиться і житло передається у нележному стані орендодавцю. Ці нюанси потрібно прописати у договрі оренди житла.

Для господарів квартири важливо знати, що охайність орендаря далеко не завжди буде залежати від його соціального статусу. Але сімейні громадяни середнього достатку, як правило, намагаються не псувати ту квартиру, яку орендують. Щоб не витрачати великі кошти на очистку квартири після орендарів, слід заздалегідь зробити досить зносостійкий ремонт. В обробці використовувати матеріали, які складно пошкодити і легко відчистити. Не залишати в квартирі дорогу техніку. Можна придбати спеціально недорогі і надійні меблі.

Також частими проблемами в орендованих квартирах є різні поломки. Якщо техніка або меблі почнуть ламатися, наймач далеко не завжди буде своєчасно повідомляє про виниклу проблему. З одного боку він уникає звинувачень у навмисному псуванні майна. З іншого - мало кого з орендарів хвилюють проблеми орендодавця. Ось чому потрібно заздалегідь, в договорі оренди вказати пункт, щодо експлуатації техніки і ремонту. Якщо поломка виникла за рахунок неправильного використання, то і оплачувати ремонт повинен орендар.

Здається, що проблем з орендарями не так вже й багато. Але, довіривши їм квартиру, нехай і оренда на добу, складно визначити, як вони «уживуться» з сусідами. Гучна музика, шум, крики можуть стати не тільки головним болем сусідів, а й самого орендодавця, тому у договорі обов'язково вказати без паті та шумних компаній! Так, можуть йти явні загрози, виклик дільничного або наряду поліції. Далеко не завжди ці дії мають далекосяжні наслідки, але приємного буде мало. Вірно і зворотне, надмірно гучні сусіди можуть заважати постояльцям, за рахунок чого буде падати дохід від здачі квартири подобово. Не всім орендарям подобається сусідство з питущими, що палять і надокучливими громадянами, не всі готові це терпіти.

Використовуючи апартаменти як засіб заробітку, краще оплачувати основні податки самостійно, не довіряючи їх постояльцям. Одна - дві непроплати приведуть до серйозної заборгованості для самого орендодавця. Акуратніше треба бути, здаючи квартиру знайомим. Найчастіше проблеми з недоплатою і скандали виникають саме зі знайомими. Тут велику роль відіграє психологічний фактор. "Орендар-товариш" сподівається, що орендодавець зможе зробити знижку в ситуації, що склалася. А, там, де одна знижка, буде і друга. І так, поки орендодавець не вижене орендаря, або орендар не почне платити за оренду житла. Але стосунки вже будуть зіпсовані назавжди.

На сьогоднішній день існують інтернет ресурси завдяки яким можна здати квартиру подобово з наіменшими ризиками.
Зареєструвати своє помешкання і заробляти гроші можна на airbnb.com  

Зареєструвати платіжну карту для отримання коштів на Payoneer  

Додати помешкання на booking.com  

Поширюйте про нас інформацію у соцмережах!
Та отримуйте знижки!